Moda damska

Ponadczasowa elegancja

koszula damska z bawełny

Koszule były niegdyś domeną mężczyzn. Z czasem, kiedy kobiety zaczęły podbijać rynki pracy, wprowadzano także egzemplarze dla kobiet. Próby stworzenia koszul dla pań czasem były bardzo nieudolne i za bardzo przypominały męskie fasony. Całkowicie zakrywały kobiecą sylwetkę, a w ubraniach damskich nie o to przecież chodzi. Koszule mają przede wszystkim podkreślać wszelkie walory pań. 

Dress code

Każda kobieta, która zaczyna karierę w korporacjach musi zadbać  o swój biznesowy wygląd. Niezwykle ważny jest profesjonalizm, który należy podkreślić odpowiednim ubiorem. Co równie ważne nie powinno się zapominać o swoim indywidualnym stylu. Dzisiejsza moda biznesowa i firmowe dress cody pozwalają na odrobinę szaleństwa i nie trzymają się sztywno szaroburej kolorystyki.

Rozpoczynając pracę warto zainwestować w ubrania. Przede wszystkim muszą być one dobrej jakości, gdyż noszone będą każdego dnia przez wiele godzin. Bawełna zapewni nam wygodę i miły dotyk nakładanej tkaniny. Dodatkowo należy zadbać o odpowiednią ilość garderoby, którą systematycznie można powiększać. I tak na początek potrzebne będą przynajmniej dwie marynarki i spódnice, kilka koszul a także alternatywnie sukienki. 

Swobodna elegancja

Koszule nie muszą być związane tylko z biznesowym stylem. Dzisiaj bardzo modna jest sportowa elegancja, w której mieszane są style. Sportowe obuwie zakłada się do ołówkowej spódnicy i koszuli, a marynarkę do dresów. Kobiety lubią czuć się swobodnie a taki styl im to umożliwia.

Takie podejście do mody sprawia, że koszule bawełniane damskie mają bardzo często mniej oficjalne formy i świetnie wyglądają w zestawieniu z dżinsami. Czasem wystarczy tylko podwinąć rękawy i odpiąć górne guziki, by uniform zyskał lżejszą formę. Kobiety nie powinny się bać łamania konwenansów, wszystkie odejścia od sztywnego dress codu mogą być dobrą formą na podkreślenie swojego indywidualnego stylu. 

Koszula- obowiązkowy element garderoby

Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie chociaż jedną koszulę. Nawet jeśli nie pracuje w korporacji to w życiu zawsze zdarzają się bardziej oficjalne wyjścia, w trakcie których trzeba wyglądać profesjonalnie. Może to być rozmowa o pracę czy wizyta w urzędzie. Koszula doda pewności siebie i będzie podkreślać szacunek dla drugiej strony. I wcale nie musi to być biała koszula kojarzona z występowaniem na akademiach w szkole. Można postawić na żywe kolory, fasony mniej klasyczne czy bardziej zwiewne materiały. Wszystko zależy od upodobań i sylwetki kobiet.

Wzory na koszulach

Czasy, kiedy koszule były dostępne tylko w białym kolorze już dawno minęły. Dzisiaj w sklepach można kupić koszule w dowolnych wzorach i kolorach. Coraz częściej są to bardzo duże elementy a nie tylko drobne printy. Spotkać się również można z wzorami, które dalekie są biznesowemu stylowi a wprowadzają trochę luzu i swobody. Oczywiście zawsze najpopularniejszymi motywami koszul damskich pozostaną kwiaty, tak ukochane przez panie. 

kobieca koszula bawełniana

Ulubione fasony i kolory

Kupując koszule trzeba się zastanowić, w jakich sytuacjach będą zakładane. Jeśli kupowane są do pracy to bardzo ważne jest zapoznanie się z dress codem, który obowiązuje w firmie. Czasem kolory są z góry narzucone i  nie można pokazać się w różowej czy czerwonej koszuli. Można za to zawsze odrobinę poszaleć z fasonami. Dostępne są bowiem koszule ze stójkami, kołnierzykami, ale także takie z dekoltami w serek czy wiązanymi w pasie. Komponując garderobę warto zadbać, by znalazły się w niej bluzki w różnych fasonach, wzorach i kolorach. 

Z jakim obuwiem łączyć koszule?

Z koszulami najczęściej kojarzą się czółenka czy buty na obcasie, co w stylu biznesowym wydaje się być obowiązkowe. Jednak coraz częściej można spotkać zestawienie obuwia sportowego z elegancką odzieżą. Wiele kobiet właśnie taki styl wybiera na co dzień, co widać na polskich ulicach. Biała koszula bawełniana damska włożona do środka dżinsów czy cygaretek zestawiona z adidasami będzie wyglądać swobodnie i elegancko jednocześnie, a taki styl dobrze podkreśla kobiece kształty. 

Dodaj komentarz