Moda Męska

Jaką kupić kurtkę skórzaną?

kurtka ze skóry męska

Kupując kurtkę skórzaną męską, trzeba zwracać uwagę nie tylko na fason czy rozmiar, ale też na materiał. Kurtka ma zapewniać przede wszystkim wygodę oraz ciepło. Ma być też estetyczna. Co roku projektowane są nowe modele kurtek. Wpisują się one w aktualne trendy modowe.

Wybór kurtki skórzanej męskiej

Bardzo istotne jest to, w jaki sposób zamierza się nosić kurtkę męską skórzaną. W przypadku, gdy preferowane jest noszenie jej bez zapinania, warto postawić na mniejszy rozmiar. Wiele osób zapomina o tym i potem wygląda nieestetycznie. Jeżeli preferowane jest zakładanie kurtek na swetry, warto zakupić jednak większy rozmiar. Rękawy kurtki skórzanej męskiej nie powinny wystawać poza nadgarstki, co jest powszechnym błędem. W przypadku, gdy ma się na sobie jeden z czterech klasycznych fasonów, kurtka będzie dobrze dopasowana do ciała. Najistotniejsze jest to dopasowanie modelu do ramion. Należy mieć pewność, iż kurtka leży płasko na ramionach. Trzeba też sprawdzić, że nic nie jest zbyt ciasne. Okazuje się, że najłatwiejszym sposobem na zapewnienie idealnego dopasowania okrycia wierzchniego jest kupno niestandardowej skórzanej kurtki, jednakże koszt w takim przypadku przeważnie jest wyższy i trzeba dowiedzieć się, iż pomiar został wykonany prawidłowo. Nie każdy wie o tym, że skóry różnych gatunków zwierząt mają różne właściwości. Dlatego zawsze przed kupnem kurtki warto rozeznać się nieco na jej temat.

Dobór typu skóry co trzeba wiedzieć?

Okazuje się, że skóra bydlęca jest sztywna oraz trwała, co więcej, może być trudna do złamania. Zapewnia ona ochronę i nie powinna zużyć się z czasem. W przypadku, gdy planowane jest intensywne użytkowanie okrycia wierzchniego, najlepiej będzie postawić na skórę wołową. Taki model kurtki można zakupić w wielu sklepach odzieżowych np. tutaj: https://dstreet.pl/kurtki-skorzane-meskie. Najlepiej będzie wybrać renomowaną markę. Istnieją też inne popularne typy skóry. Mowa tutaj na przykład o skórze koziej oraz jagnięcej. Ta pierwsza jest dość lekka i trwała. Zapewnia dużo wygody i jest idealna na wiosnę czy na jesień. Natomiast kurtka ze skóry jagnięcej jest bardzo miękka oraz gładka, przez co jest też bardziej krucha. Pomimo że nie jest tak powszechna, to warto rozważyć zakup takiej kurtki. Skóra jelenia natomiast jest lekka oraz miękka. Niestety jest podatna na zarysowania. Jeżeli celem jest jednak kupno czegoś bardziej egzotycznego, najlepiej będzie postawić na skórę z żubra bądź z konia. Ta pierwsza będzie uniwersalna i elastyczna. Przypomina ona nieco skórę bydlęcą. Natomiast kurtka ze skóry końskiej jest miękka, lecz nie tak trwała.

Kurtka skórzana męska – jak ją dobierać?

Pomimo tego że skóra to oczywisty centralny punkt nowej kurtki, to nie można zapomnieć o sprawdzeniu wykończeń pod kątem trwałości oraz jakości. Każdy powinien upewnić się, iż dodatkowe wyposażenie kurtki jest z metalu. Bardzo łatwo będzie wyczuć, czy jakiś element okrycia wierzchniego został zrobiony z plastiku. Okazuje się, że metalowe zamki są koniecznością. Przede wszystkim powinny być w stanie wytrzymać długotrwałe, intensywne użytkowanie. W czasie przymierzania okrycia wierzchniego zrobionego ze skóry najlepiej pociągnąć suwak w górę oraz w dół, żeby się nie zaczepił. Co więcej, warto też dowiedzieć się, czy łączniki łatwo się ze sobą zsuwają. Jeżeli wszystko jest w porządku, kurtka skórzana powinna posłużyć przez wiele sezonów. Bardzo istotny jest też kolor dodatkowych rzeczy na kurtce. Przeważnie zamki są w kolorze srebra bądź chromu. Okazuje się jednak, iż pewne modele kurtek skórzanych wyposażone są w neutralne elementy, które pasują do koloru skóry. Jednakże ze względu na długowieczność najlepiej będzie nie kupować wszystkiego, co jest zbyt krzykliwe. Podczas kupna skórzanej kurtki należy też zwrócić uwagę na szwy. Mowa tutaj o łatwym do zauważenia wskaźniku ogólnej jakości kurtki skórzanej. Trzeba wiedzieć, że zarówno szwy wewnętrzne, jak i zewnętrzne powinny być równe. Mają być też ścisłe oraz proste. Wszelkie luźne nitki powinny być sygnałem ostrzegawczym, iż nie warto kupować takiej kurtki.

Dodaj komentarz